RÓŻANIEC DO GRANIC NA PLAŻY W DĘBKACH

Kajakiem od Jeziora Żarnowieckiego do Bałtyku w Dębkach

PIELGRZYMKA ŁODZIAMI I PIESZO: NADOLE - ŻARNOWIEC (odpust św. Anny)

http://aktywne.trojmiasto.pl/Piasnica-do-morza-na-zachod-slonca-n114348

o. Paul Voisin CR - nowym przełożonym generalnym zmartwychwstańców

Do podstawowych zadań Kapituły Generalnej, która obecnie trwa w Rzymie, należy m.in. troska o dobro wspólne Zgromadzenia czy też ocena wierności charyzmatowi. Do kompetencji kapituły należy również wybór przełożonego generalnego i jego rady.

W czwartek, 15 czerwca 2017 r., dokonano wyboru nowego Przełożonego Generalnego. Został nim Ojciec Paul Voisin CR. Urodził się w Waterloo, Ontario w Kanadzie, 14 sierpnia 1951 r. Wstąpił do Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego po ukończeniu szkoły średniej św. Hieronima w Kitchener. Wyświęcony 14 maja 1977 r. przez bpa Briana Hennesy CR. Pracował 13 lat jako misjonarz w Boliwii, był Przełożonym Prowincjalnym Prowincji Ontario-Kentukcy. Od 2012 pełnił funkcję rektora i wikariusza generalnego Diecezji Hamilton na Bermudach.

O. Voisin CR zastąpi na urzędzie przełożonego generalnego Zgromadzenia Zmartwychwstańców o. Bernarda Hyllę CR, który ten urząd piastował w latach 2011-2017. O. Voisin jest 20. następcą Brata Starszego Bogdana Jańskiego, Założyciela Zgromadzenia.

Kraków - FABRYKA SCHINDLERA (muzeum)

ŚLADY BOGA ZIMĄ 2017. ROKU W DĘBKACH

Rzym i różności

ITALIA - Mentorella i okolice

Tivoli i okolice: VILLA ADRIANA i VILLA d'ESTE